Sıkça Sorulan Sorular

SİPARİŞLER

- Nasıl sipariş verebilirim?

Alışveriş yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yaptıktan sonra Üye Bilgilerim bölümünden teslimat ve fatura adresi bilgilerinizi girmelisiniz.

Sipariş vermek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

1. İncelediğiniz ürünü sepetinize ekleyiniz.

2. “Sepetim” sayfasında ürün bilgilerinizi kontrol ediniz.

3. Sepetinizdeki ürün toplamı 100 TL ve üzeri ise ücretsiz kargodan faydalanıyor olacaksınız.

Eğer 100 TL den az ise fırsat kitaplarımızdan sepetinize ekleyip kargoyu ücretsiz hale getirebilirsiniz.

4. Sepetteki kitaplarınız tamamsa sipariş vermek için Alışverişi Tamamla butonuna basıp işlemleri takip ediniz.

5. Teslimat adresinizi seçiniz.

6. Ödeme tipini seçiniz.

7. “Mesafeli Satış Sözleşmesini okuyup kutucuğu işaretleyiniz. ve Ödemeye Geç butonuna basınız.

8. İlgili yerleri doldurup Siprişi Tamamla butonuna basarak siparişinizi tamamlayınız.


- Sipariş hakkında nasıl bilgi alabilirim?

Siparişinizin durumunu “Hesabım” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” sayfasından öğrenebilirsiniz.


- Siparişime ürün ekleyebilir miyim?

Onayladığınız siparişinize daha sonradan ekleme yapılamamaktadır. Bunun yerine gün içerisinde saat 14:00'a kadar ilave yeni bir sipariş açarsanız siparişleriniz tek sipariş olarak birleştirilebilir.


SİPARİŞ İPTALİ


- Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizin iptali için “İletişim” sayfasının “Bize Yazın” bölümünden bize mesaj göndererek iptal edebilirsiniz. Sipariş verdikten sonra 30 dk içerisinde iptal bilgisi göndermeniz gerekmektedir.


- Havale ile oluşturduğum ve henüz onaylanmayan siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişinize ait herhangi bir ödeme yapmadıysanız, oluşturduğunuz sipariş iptali için İletişim Sayfamızdan bize mesaj göndererek bildiriniz.


- İptal talep ettiğim ürün/ürünler kargoya verilmiş ise ne yapabilirim?

Siparişiniz paketleme aşamasındayken iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu durumda siparişinizin sevkiyattan çekilmesini talep edebilir veya paket size geldiğinde kabul etmeyerek iadesini isteyebilirsiniz.


TESLİMAT VE KARGO


- Siparişim kaç günde elime ulaşır?

Her gün saat 14.00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün, bu saatten sonra verilen siparişler bir iş günü sonra kargo şirketine teslim edilir. (Havale siparişlerinde ödeme onaylandıktan sonra geçerlidir.) Cuma günü saat 14:00'dan sonra, Cumartesi günü ve Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü kargoya teslim edilir.


- Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

“HESABIM” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” butonunu tıklayınız ve siparişinizi görüntüleyiniz. Siparişiniz kargoya verildiğinde, ekrandaki “SİPARİŞ DURUMU” alanında “Kargoya Verildi” bilgisi yer almaktadır. Ayrıca durum size e-posta ile bildirilecektir.


- “Hasar Tespit Tutanağı” nedir?

Tarafınıza ulaşan paketleri kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir. Paket içinden çıkan hasarlı ürün/ürünler durumunda; kargo elemanının şahitliğinde bu durumu tutanağa geçirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin tarafınıza yırtık, hasarlı ulaştığı hususunu tutanakta mutlaka belirtilerek sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.


İADE KOŞULLARI


- Aldığım ürünü iade etmek istiyorum. İade şartlarınız nelerdir?

Ürününüzü/Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Kargo gönderi ücreti müşteriye ait olacaktır.


- İade ürünlerimi tarafınıza nasıl gönderebilirim?

Ürünleri sadece anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle gönderilen ürünler iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir. İade ve değişim istediğiniz ürünlerin orijinal sevk irsaliyesi ve iade sebebini içeren bir not ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade ürünlerin kargo gönderim bedelleri müşteriye aittir.Yeni çıkan kitaplar, kampanyalar ve daha fazlasından haberdar olmak için E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN